איך עובדות חתימות דיגיטליות?

חתימה דיגיטלית היא טכניקת קידוד המשמשת לאימות האותנטיות והשלמות של הודעה, תוכנה או מסמך דיגיטלי, כמו למשל הצעת מחיר דיגיטלית הנשלחת על ידי עסק מסוים. זוהי המקבילה הדיגיטלית של חתימה בכתב יד או חותמת, אבל היא מציעה אבטחה מובנית הרבה יותר אמינה. חתימה דיגיטלית נועדה לפתור את בעיית החבלה וההתחזות בתקשורת דיגיטלית. חתימות דיגיטליות יכולות לספק הוכחה למקור של הצעת מחיר דיגיטלית, זהות ומעמד של מסמכים אלקטרוניים, עסקאות או הודעות דיגיטליות. החותמים יכולים להשתמש בהה גם כדי לאשר הסכמה מדעת. במדינות רבות, חתימות דיגיטליות נחשבות מחייבות מבחינה משפטית באותו אופן כמו חתימות מסמכים מסורתיות בכתב יד.

 

חתימות דיגיטליות מבוססות על קריפטוגרפיה של מפתח ציבורי, הידועה גם כקריפטוגרפיה אסימטרית. באמצעות אלגוריתם מפתח ציבורי, נוצרים שני מפתחות, היוצרים זוג מפתחות המקושרים מתמטית, אחד פרטי ואחד ציבורי. חתימות דיגיטליות פועלות באמצעות שני מפתחות קריפטוגרפיה המאמתים זה את זה. האדם שיוצר את החתימה הדיגיטלית משתמש במפתח פרטי כדי להצפין נתונים הקשורים לחתימה, בעוד שהדרך היחידה לפענח את הנתונים הללו היא באמצעות המפתח הציבורי של החותם. אם הנמען לא יכול לפתוח את המסמך עם המפתח הציבורי של החותם, סימן שיש בעיה במסמך או בחתימה. כך מאומתות חתימות דיגיטליות. טכנולוגיית חתימה דיגיטלית מחייבת את כל הצדדים לסמוך על כך שהאדם שיוצר את החתימה שמר על המפתח הפרטי בסוד. אם למישהו אחר יש גישה למפתח החתימה הפרטי, אותו צד עלול ליצור חתימות דיגיטליות הונאה בשם בעל המפתח הפרטי.

 

יצירת חתימה אלקטרונית למילוי טפסים

אם אתם מחפשים דרכים קלות ונוחות לחתום על טופס 101 דיגיטלי, תגלו שהדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות iForms . זוהי הדרך הקלה ביותר לקחת כמעט כל קובץ, להשלים אותו באינטרנט ולהחיל גרסה דיגיטלית של החתימה שלכם. לחילופין, אתם יכולים להשתמש בכלי ליצירת חתימות אלקטרוניות ולהוריד חתימה דיגיטלית ולמצוא דרך להטמיע אותה במסמכים שלכם, אבל זה תהליך מסובך יותר וגוזל זמן.

עם iForms , אתם מעלים את הקובץ שלכם, משלימים את כל השדות שאתם צריכים במילוי טופס 101 דיגיטלי, ומציירים או מקלידים חתימה על המסמך שלכם. בלי להוריד שום תוכנה, וללא צורך להדפיס או לסרוק שום דבר. אתם גם יכולים לשלוח מסמכים לאנשים אחרים שצריכים לחתום עליהם ובכך להקל על הלקוחות של העסק שלכם על ידי יצירת מערכת מאובטחת ונוחה המאפשרת מילוי טפסים חשובים של העסק שלכם. חייגו עוד היום 03-6507282 וחברת iForms  ישמחו לעזור לכם.

חזרה לרשימת המאמרים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לאזור התוכן הראשי פרופיל חברה צרו קשר
פתיחת סרגל נגישות