מה הם היתרונות של חתימה דיגיטלית?

חתימה דיגיטלית היא מסמך אלקטרוני המאמת את זהות המשתמש ומונע התעסקות בתוכן המסמך אשר נוצרת באמצעות תוכנה לחתימה דיגיטלית. במילים פשוטות, חתימה זו מבטיחה שמחבר המסמך הוא מי שיצר אותו, ותוכן המסמך נכתב על ידו בפועל. חתימה דיגיטלית מונפקת על ידי ארגון מהימן הנקרא רשות אישורים, אשר עובדים עם מספר חברות המוסמכות ליצור תוכנה לחתימה דיגיטלית מאומתת. ארגונים אלו מאמתים את זהות המבקש ומאשרים את האותנטיות של המפתח הציבורי שלו. הארגון המאשר חותם על המפתח הציבורי של המבקש בחתימתו הדיגיטלית, ובכך מאשר את מקוריותו וייפוי הכוח שלו. לאחר מכן, כל תוכנית יכולה לזהות את המפתח הציבורי הזה כמקורי ולהשתמש בו כדי להצפין או לחתום על מסמכים.

 

 

חתימה דיגיטלית היא דרך יעילה להגן על מסמכים מפני שינויים ולהבטיח את האותנטיות של המחבר. חתימה דיגיטלית מאשרת שהמסמך החתום לא שונה על ידי צדדים שלישיים ללא הסכמת המחבר. חתימה דיגיטלית משמשת בדרך כלל כדי לאמת את האותנטיות של תוכן המסמך. חתימת מסמך ה-PDF מבוססת על אישור דיגיטלי שהונפק על ידי רשות אישורים מהימנה.

כמו כן, לחתימה דיגיטלית אלקטרונית יש תוקף משפטי כמו לחתימה רגילה. ניתן לבדוק את האותנטיות של מסמכים ואף להשתמש בו במקום להדפיס, כשמדובר בארגונים. לדברי מומחים, לא ניתן לזייף חתימה אלקטרונית, והיא מכילה לא רק מידע על מי שחתם על המסמך, אלא גם את תאריך החתימה בפועל, ומאפשר גם לאמת את מקוריות המסמך.

 

האם גם טופס 101 חתום דיגיטלית?

טופס 101 הוא ''כרטיס עובד'' אשר ממולא במועד העסקה ובתחילת כל שנה קלנדרית חדשה. הוא מכיל את כל הנתונים האישיים של העובד הקשורים לנושא תלוש המשכורת שלו, לרבות גובה הטבות המס, "נקודות זכות" ונתונים רבים נוספים הרלוונטיים ליחסי העובד והמעסיק עם משרדי המס. בשנים האחרונות, עם המודרניזציה, גם רשויות המס עברו למתכונת מקוונת. כיום כבר אין צורך למלא באופן ידני את טופס 101 ולהביא אותו פיזית למשרדי המס, מספיק להיכנס לאתר של משרד האוצר ולמלא את טופס 101 אונליין. מאחר ומשרדי הממשלה עובדים עם נתונים אישיים דיסקרטיים, כל טופס 101 אונליין נחתם על ידי חתימה דיגיטלית, אשר שומרת כי הטופס לא עבר שינויים על ידי צד שלישי, כמו גם מאמתת את המסמך מבחינה משפטית. אז אם אתם זקוקים ליצירת חתימה דיגיטלית אינדיבידואלית המאומתת על ידי חברה מוסמכת, צרו קשר עם חברת iForms  במספר 03-6507282 ותדעו שהחתימה שלכם מוגנת.

חזרה לרשימת המאמרים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לאזור התוכן הראשי פרופיל חברה צרו קשר
פתיחת סרגל נגישות