איך לחתום על קובץ pdf

כל מי שעובד עם מסמכי וורד ורוצה להפוך אותם אחר כך לקובץ PDF יודע שאין קל מזה. שומרים את המסמך הגמור והערוך בפורמט זה ואפשר להגיש אותו אחר בדפוס או בדיגיטל וזה ברור לכולם שזהו מסמך שאי אפשר לשנות משום שהוא חתום בתוכנה זאת. PDF הוא באמת פורמט נוח מאוד לעבודה אתו משום שהוא מעניק מעין גושפנקא רשמית שהוא נערך על ידי מי שכתב אותו ולא הוכנסו בו שינויים לאחר מכן. עש שהומצאה החתימה הדיגיטלית זה באמת הספיק משום שאז אפשר היה להדפיס ולחתום על הנייר. אבל מה קורה כאשר רוצים להגיש טופס מקוון וגם שם צריך לחתום, כמו למשל טופס 101 מקוון שעובדים חייבים להגיש מדי שנה למעסיק שלהם ולמס הכנסה? לכאן נכנסת לתמונה תוכנה שמאפשרת חתימה דיגיטלית והיא חיונית לניהול עסקים בימינו.

 

לחתום על קבצים רשמיים

קבצים רשמיים של מסמכים שאתם כותבים או כאלה שאתם ממלאים כמו טפסים להגשה, צריכים לשאת עליהם חתימה ברוב המקרים. הדרך לחתום עליהם בפורמט הדיגיטלי היא אך ורק באמצעות תוכנה שמאפשרת חתימה אלקטרונית. החתימה היא תוצר של אלגוריתם שמוטבע ומוכיח את האותנטיות של החתימה על ידי קוד מיוחד שמונפק לכל מי שמורשה לחתום, ולפי זה יודעים גם מי חתם על המסמך ומתי ואילו שינויים נערכו בו. הכל מתועד, מפוקח ונמצא בבקרה וכך אפשר להגיש מסמכים חתומים דיגיטלית לכל רשות וגוף רשמי שמחייב זאת. משרד המשפטים מאשר תוכנות לחתימה כזאת רק למי שמוכיח שהוא באמת מפקח על כך שאי אפשר יהיה לזייף חתימות על ידי הכנסת כמה פונקציות ומאפיינים שמונעים זאת.

 

איך לחתום על מסמך?

מכיוון שכל הכפתורים בתוכנה מאפשרים לכם לחתום בביטחון שהחתימה לא מזויפת, כל מה שנותר לכם לעשות הוא לפעול לפי ההנחיות, לקבל את הקוד לטלפון שמאמת את הזהות שלכם ואת כתובת ה-IP שממנה המסמך נחתם ולקבל את האסמכתא לאימייל שלכם לאחר החתימה. החתימה עצמה נעשית בקלות על ידי הלחיצה על הכפתורים המתאימים באתר או באפליקציה וככה המסמך נחתם ומוגש לכם מוכן לשליחה בפלטפורמה שפיתחה חברת iforms.

חזרה לרשימת המאמרים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לאזור התוכן הראשי פרופיל חברה צרו קשר
פתיחת סרגל נגישות