איך עושים חתימה דיגיטלית ב-pdf?

הפורמט הנוח והאסתטי של מסמכי PDF נבחר על ידי רבים כפורמט מועדף עליהם לעריכת משמכים ולהגשתם משום שהם ידועים בכך שאי אפשר לזייף אותם לאחר הסגירה שלהם. זהו פורמט נוח מאוד שהופך כל מסמך וורד פשוט למסמך רשמי וייצוגי למראה שאפשר להדפיס ולחתום עליו. כך אפשר להקל מאוד על כל מי שרוצה להגיש את המסמכים האלה לכל מטרה גם כחוזים, הסכמים, דרישות תשלום למיניהן, מכתבים רשמיים למשרדים וכן הלאה. הדבר היחיד שהיה חסר למסמכים אלה וגם הוא תוקן הוא האפשרות להוסיף חתימה דיגיטלית. אפשר היה להוסיף חתימת יד בצורה גרפית אבל הפורמט הדיגיטלי הרשמי של חתימה על מסמך pdf נוסף רק בפלטפורמות שמפתחות את האלגוריתם שמאפשר זאת.

 

איך מוסיפים חתימה דיגיטלית?

כשמתכנתים תוכנה שמוסיפה חתימה דיגיטלית חייבים לוודא שהיא קוראת את כתובת ה-IP של מי שעורך את המסמך וחותם עליו, שיש לו אפשרות לאשר שזה הוא באמצעות קוד שנשלח ליו לטלפון לאימות דו שלבי ושהוא יכול לאשר את העבודה שהוא בעל ההרשאה לחתום דיגיטלית מאותה כתובת וחשבון לקוח. זוהי הדרך החוקית שמאושרת על ידי משרד המשפטים לכל תוכנה שמאפשר לחתום דיגיטלית וזה משהו שמאשר לכל מי שעובד עם התוכנה הזאת שאתם אלה שחתמתם ולא זייפו את החתימה שלכם או את המסמך עצמו.

 

לחתום ולעקוב

החתימה המאובטחת תופסת תאוצה בשימוש בטפסים והיא מאושרת לכל מטרה חוקית וקבילה בבית המשפט. בתוכנות שבהן אפשר לחתום דיגיטלית אפשר גם לדעת בדיוק מי חתם ומתי ואילו שינויים נערכו במסמך בכל שלב. זאת בדיוק המטרה של תוכנה כזאת, שעוקבת גם אחרי שינויים שמוכנסים לאחר ביצוע החתימה כדי לוודא את זהות המשנה ולשלוט בכל מניפולציה אפשרית במסמך. כשאתם עורכים מסמך בתוכנה של חברת iforms אתם מקבלים מסמך חתום בצורה מקורית ואותנטית וקלה לזיהוי ולפיקוח על זהות החותם. האסמכתא מתקבלת באימייל שלכם לאחר כל שינוי ומתעדת את מי ששינה ותיקן את המסמך ומספר עוקב לכל מסמך. אמצעי הזיהוי הקפדניים מאפשרים לכם להיות בטוחים שלכל מסמך יש מעקב ומספרים מזהים כדי לעקוב אחריו בסדר הרץ של המסמכים שלכם.

חזרה לרשימת המאמרים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לאזור התוכן הראשי פרופיל חברה צרו קשר
פתיחת סרגל נגישות