איך יוצרים חתימה דיגיטלית

מסמכים חוזיים, טפסים או העתקים שונים של תעודות הם סוגי מסמכים שאי אפשר להגיש אותם מבלי לחתום עליהם. כשמשתמשים באינטרנט כדי להקל על העברת מסמכים וטפסים למילוי ולחתימה נוצר צורך לחתום עליהם בדרך אחרת והמטרה היא גם לוודא שמדובר בחתימה מקורית ולא מזויפת. ברגע שהצליחו ליצור פלטפורמות, אפליקציות ותוכנות שונות ליצירת מסמכים דיגיטליים מצאו גם דרכים שונות ליצור את החתימה הדיגיטלית המתחייבת מכך, אחרת המסמך לא יהיה תקף. בשיטה זאת משתמשים גם על מנת למלא טפסים במשרד שנועדות לעובדים ולהגשת לרשויות השונות, כמו טופס 101 דיגיטלי שמחייב חתימת העובד על מנת לאשר שמדובר במילוי פרטים אותנטיים לגמרי בלי זיופים.

 

כיצד יוצרים חתימה דיגיטלית?

חתימה דיגיטלית נוצרת בכמה שיטות לפי סוג הקובץ. יש חתימות דיגיטליות שאפשר להוסיף למסמכי וורד ויש חתימות דיגיטליות שאפשר להוסיף לקובצי PDF. יש גם חתימה דיגיטלית מאובטחת קריפטוגרפית שהיא חתימה שנוצרת על ידי אלגוריתם על ידי הצפנה קריפטוגרפית, אבל זה מיועד למטרת מסמכים מסוימים שמחייבים זיהוי ואימות של מקור המסמך ולתעד את הגלגולים השונים שלו. בדרך כלל, כשמדברים על חתימה דיגיטלית כזאת מתכוונים לאפשרות להוסיף חתימה בכתב יד אבל באמצעות עט אלקטרוני שמובנה בתוך הפלטפורמה ומאפשר לכם לשרטט את החתימה שלכם בדיוק במקום הנכון, בדיוק כמו בכל מסמך או טופס אחר.

 

אבטחת החתימה

אבטחת החתימה נעשית מראש על ידי התוכנה שבה אתם ממלאים את המסמכים וחותמים עליהם וזה בדיוק מה שמציעים לכם כשאתם מצטרפים לשירות כזה. אתם יכולים להזין את החתימה שלכם במקום שמור ואז להוסיף אותה בכל פעם שתצטרכו אם זה מיועד לשימוש שלכם בלבד ואתם יכולים להשתמש במקום המיועד לחתימות של עובדים אחרים שממלאים למענכם טפסים שאותם תגישו עם החתימה שלהם. דבר אחד בטוח והוא שחתימות כאלה הן אותנטיות אם משתמשים באפליקציה או באתר האמין והמקצועי שמציע לכם שירות כזה. הסוד הוא גם בהצפנה של החתימה כך שהוא מאושר על ידי הרשויות ונחשב לחוקי לגמרי בבית המשפט ובכל מקום שבו אתם מגישים אותו למטרות שונות.

חזרה לרשימת המאמרים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לאזור התוכן הראשי פרופיל חברה צרו קשר
פתיחת סרגל נגישות