איך חותמים חתימה דיגיטלית

כמה נוח וקל לעבוד על מחשב כשיש בו את כל הפונקציות המשרדיות שאנחנו זקוקים להן, כולל הגשת טפסים ודיווחים שונים לרשויות ולמשרדי ממשלה. נדיר היום לצאת מהבית להגיש טפסים פיזית ואנחנו בהחלט יכולים להסתפק במה שמציעות לנו אפליקציות ותוכנות שונות על מנת למלא טפסים בנוחות ובמהירות ולהגיש אותם חתומים. הקבצים הנפוצים ביותר למילוי טפסים ומסמכים הם בדרך כלל קובצי וורד וקובצי PDF, ולשניהם יש גם אפשרות להוספת אלמנטים שונים כמו תמונות או חתימות. ההנחיות למילוי טפסים כאלה משתנות מקובץ לקובץ אבל כדאי לדעת שאפשר להוסיף חתימה דיגיטלית pdf לטפסים האלה שהם אחת האפשרויות המועדפות על משרדים וגופים שונים למילוי טפסים.

 

למה דווקא PDF?

PDF הוא תוכנה למילוי טפסים שגם חותמת אותם ומונעת כל אפשרות לשינוי או לזיוף כלשהו ולכן מועדפת רשמית על ידי גופים רבים. במקרים שבהם רוצים להדפיס אותם הם גם יוצאים מוכנים להדפסה בצורה גרפית מכובדת ורשמית כך שאפשר לעצב כל מסמך משרדי שלכם על מנת לשלוח אותו בצורה מקוונת או להדפיס ולהגיש פיזית. שתי הצורות ייחשבו חוקיות ומקובלות גם משפטית ולכן כשאתם בוחרים פלטפורמה כלשהי על מנת למלא טפסים ולהוסיף חתימה דיגיטלית כדאי לוודא שיש בהם את האפשרות למלא מסמכי PDF ולהוסיף עליהם את החתימה שלכם. החתימה היא חלק מההצפנה של המסמך ולא רק בחתימת כתב היד שלכם והיא מוודאת שמדובר במסמך מקורי ולא מזויף.

 

מה כדאי לדעת על חתימה דיגיטלית?

למסמכי PDF יש אפשרות להוסיף חתימה בכל שלב של העריכה שלהם ויש בהם מקום מיוחד לתוספת חתימה בדיוק כמו שיש מקומות להוספת פרטי המשתמש והחותם. את ההנחיות אפשר למצוא בקלות בראש המסמך וגם באתרים ובפלטפורמות כמו אפליקציות שונות שמאפשרות לכם למלא את הטפסים ולהוסיף חתימה דיגיטלית בהקלקה אחת או שתיים. בכל אתר כזה יש הנחיות ברורות מאיפה להוסיף את החתימה ולאחר מכן היא נחשבת חוקית ואותנטית לגמרי משום שזהו היתרון של פלטפורמה כזאת שאתם נעזרים בה למטרת מילוי טפסים דיגיטליים. אפשר להוסיף חתימה גם למסמך וורד בקלות באותה דרך.

חזרה לרשימת המאמרים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לאזור התוכן הראשי פרופיל חברה צרו קשר
פתיחת סרגל נגישות