מה ההבדל בין חתימות אלקטרוניות לדיגיטליות?

אתם וודאי מכירים את הסיטואציה בה נשלח לכם מסמך בדואר האלקטרוני, ועליכם לחתום עליו ולשלוח אותו בחזרה. אתם כמובן יכולים להדפיס את המסמך, לחתום עליו ולאחר מכן לסרוק אותו שוב ולשלוח אותו בדוא"ל, אבל יש דרך טובה ומהירה הרבה יותר. כיום, חתימה על מסמכים אונליין יכולה להיעשות בשלל פלטפורמות - Windows, Mac, iPhone, Android, Chrome OS, Linux – ועוד. חתימה על מסמכים היא פעולה שכל עסק נדרש וזקוק לה, לפעמים מספר פעמים ביום בהתאם לתכלית העסק, ארגון או חברה. כאשר משתמשים בטכנולוגיית חתימה על מסמכים בצורה אלקטרונית אתם לא תוכלו לאבד את הטפסים, מפני שהם נשמרים ומגובים באופן אוטומטי בענן, הם גם מאובטחים וגם ניתן לשים סיסמא שרק אנשים מורשים בתוך הארגון יוכלו לקבל גישה לטפסים. בחברת iForms תוכלו לקבל שירותי טפסים דיגיטליים, מובנים מראש או בהתאמה אישית לצרכיכם בחבילות משתלמות במיוחד. 

 

חתימה אלקטרונית או דיגיטלית?

ראשית, בואו נעסוק קצת בטרמינולוגיה- בעולם החדש של חתימה על מסמכים באמצעים טכנולוגיים, קיימים שני סוגים של חתימות: חתימות אלקטרוניות וחתימות דיגיטליות. חתימה דיגיטלית היא למעשה מאובטחת מבחינה קריפטוגרפית, ודורשת סיסמא או מפתח החתימה פרטי על מנת לאמת את זהות מי שפתח וקרא את המסמך, ואף ואישר אותו. זאת טכנולוגיה מאוד מאובטחת ובטוחה, אבל גם מסובכת. חתימה אלקטרונית, לעומת זאת, היא רק תמונה של החתימה שלך על גבי מסמך PDF. ניתן לבצע חתימה אלקטרונית בשילוב עם כל מיני אפליקציות, וזה מה שרוב האנשים ידרשו כאשר ישלחו לך מסמך לחתימה במייל. עבור עסקים רבים, פשוט לקבל מסמכים חתומים בדוא"ל במקום לאלץ אותך לפקסס אותם או לבוא פיזית ולחתום, היא קפיצה טכנולוגית אדירה שמשפרת את ההתנהלות העסקית – ארגונית, לצד היתרון המובהק לאיכות הסביבה מעצם המעבר משימוש בנייר לשימוש במסמכים אלקטרוניים.

 

מסמכים אלקטרוניים באמצעות iForms

אנו מזמינים אתכם לנסות את מערכת iForms לחתימה דיגיטלית על מסמכים, על מנת לשפר את ההתנהלות של העסק או הארגון באמצעות הכלים החדשניים ביותר בתחום, ובעזרת תוכנה יעילה ונוחה לשימוש. ב-iForms אנחנו מבינים שחתימה על מסמכים באופן מקוון היא העתיד של העבודה המשרדית.

חזרה לרשימת המאמרים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לאזור התוכן הראשי פרופיל חברה צרו קשר
פתיחת סרגל נגישות