מהם היתרונות של חתימה דיגיטלית?

אם אתם שואלים את עצמכם מהם היתרונות של חתימה דיגיטלית על טפסים? דבר ראשון חשוב להבין מה היא חתימה דיגיטלית. חתימה דיגיטלית נועדה להוכיח שהמסמך אמיתי. היא תופסת את מקומה של חתימת יד רגילה, ומכיוון שהיא ייחודית לא ניתן לשנות אותה או לזייף. כשאתם מוסיפים חתימה דיגיטלית למסמך, אתם בעצם מבטיחים שהמסמך הוא מקורי. מהחתימה עולה גם שהמסמך לא השתנה מאז הכנתו. חברת iForms מספקת שירותי הכנת חתימה דיגיטלית ייחודית ומאושרת על פי חוק.

 

מה ההבדל בין סוגי החתימות על פי החוק?

 

חתימה דיגיטלית תופסת את מקומה של חתימה בכתב יד. קשה לזייף אותה, ומאז 2004 החוק מתיר התייחסות לחתימה זו בדיוק כמו חתימה בכתב יד. בשנת 2004 עבר בישראל חוק על מסמכים ממוחשבים המאפשר לשלוח מסמכים דיגיטליים וממוחשבים מטעמי מס. במסגרת חוק החתימה האלקטרונית, שהתקבל בשנת 2001, הוסדר השימוש בחתימות אלקטרוניות. החוק הישראלי הבחין בין שלושה סוגים שונים של חתימות אלקטרוניות והזכיר גם חתימות דיגיטליות. למרות שהרעיונות דומים, יש הבדל גדול בין חתימה אלקטרונית לחתימה דיגיטלית. מטרת החתימה הדיגיטלית היא להגן על המסמך, בעוד שמטרת החתימה האלקטרונית היא לבדוק את המסמך ולוודא שהוא אמיתי. בישראל, החוק מקבל שלושה סוגים שונים של חתימות ממוחשבות:

חתימה אלקטרונית- מילים או תמונה שניתן לשלוח עם הודעה באופן אלקטרוני.

חתימה אלקטרונית מאובטחת- לאדם שחתום על מסמך יש שליטה על אופן החתימה עליו. המשמעות היא שניתן להשתמש בחתימתו כדי לזהות אותו ולראות אם הנוסח של המסמך החתום שונה.

חתימה דיגיטלית- החתימה הדיגיטלית מגיעה עם אישור אלקטרוני שניתן על ידי גורם מאשר. התעודה מאשרת שהחתימה תקפה, ומי שחתם עליה לא יכול לומר אחרת.

 

מהם היתרונות של חתימה דיגיטלית על מסמכים?

 

אם אתם מחפשים מהם היתרונות של חתימה דיגיטלית, אז תדעו שיש הרבה דברים טובים בחתימה הדיגיטלית, כגון:

חתימה דיגיטלית שאומתה מחייבת מבחינה משפטית.

חסכון רב בכסף על הוצאות השותפות של החברה.

על ידי שליחת קישור פרטי, אנשים יכולים לחתום על מסמכים מרחוק.

משפר ומייעל את השירות ללקוחות עסקיים.

ניתן לשלוח מסמכים במהירות באמצעות WhatsApp או אימייל.

ניתן לחתום על מסמכים בפורמטים שונים, כמו Word ו-PDF.

למעבר לשירות החתימה הדיגיטלית השאירו פרטים באתר של חברת iForms.

חזרה לרשימת המאמרים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לאזור התוכן הראשי פרופיל חברה צרו קשר
פתיחת סרגל נגישות