סוג מיוחד של חתימה אלקטרונית - מהי?

כאשר אנו שומעים את המילה "חתימה", רובם יודעים שמשמעותה לא רק חתימה בדיו על נייר, אלא ההגדרה כוללת גם כל צורה של חותמת דיגיטלית הקיימת היום. אם אתם משתמשים הרבה באפשרות החתימה הדיגיטלית, תוכלו להשתמש בשירותים המוצאים על ידי חברת iForms, אשר משנת 2007 מתמחה בתחום חתימות דיגיטליות ומילוי טפסים מקוונים מכל סוג שהוא.

 

מהי חותמת דיגיטלית?

 

חותמת דיגיטלית היא שיטה לאימות האותנטיות של חתימות על מסמכים דיגיטליים כדי למנוע הונאה בתהליך השליחה והקבלה. חתימות דיגיטליות הן סוג מיוחד של חתימה אלקטרונית שניתן להשתמש בה כדי לאשר לנמען שמסמך נחתם על ידי האדם שטוען שחתם עליו. במקרה של חתימה דיגיטלית, תהליך החתימה מבוסס על טכנולוגיית PKI ומה שמכונה מפתח פרטי במסמך וכולל אותו בנתוני החתימה. נתוני החתימה מוטמעים במסמך יחד עם המפתח הציבורי הקשור למפתח הפרטי. כל מי שיקבל את המסמך יוכל לראות את נתוני החתימה המוטבעים ואת המפתח הציבורי כדי לוודא שהמידע והחתימות אמיתיות. אם לא ניתן לקרוא את החתימות או שהמידע שונה, אזי החתימה אינה חוקית. חתימות דיגיטליות יכולות להוכיח שאף אחד לא שינה את המסמך המקורי וכי המסמך אינו זיוף. זה כמו טביעת אצבע שהיא ייחודית למסמך הזה, ולאף מסמך אחר לא יכולה להיות אותה חתימה דיגיטלית.

 

מה ההבדל בין חתימה דיגיטלית לאלקטרונית?

 

חתימה אלקטרונית היא מונח כללי להסכמה או אישור. זו יכולה להיות תמונת חתימה מצוירת או תו לאימות מסמך. חתימה אלקטרונית לא תמיד מסופקת עם הוכחת זהות: כל אחד יכול להעלות תמונה של החתימה, וחתימה אלקטרונית אינה מספקת את הסמכות הדרושה לאימות חותמים. חתימות דיגיטליות, לעומת זאת, הן טביעת אצבע אלקטרונית הנתמכת על ידי טכנולוגיית PKI באמצעות תעודות דיגיטליות המכילות את הזהות המאומתת של החותם. בפועל, חתימות דיגיטליות נחשבות לאבטחות יותר מחתימות אלקטרוניות מכיוון שהן מספקות ערבויות טובות יותר לגבי זהות החותם, האותנטיות והשלמות של המסמכים החתומים. מעוניינים לשמוע פרטים נוספים על חתימה דיגיטלית וגם להיות בעלים של אחת כזו? צרו קשר עם חברת iForms והם ישמחו לתת לכם שירות בנושא.

חזרה לרשימת המאמרים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לאזור התוכן הראשי פרופיל חברה צרו קשר
פתיחת סרגל נגישות