חתימה מיוחדת באמצעות שימוש בקודים

חתימה אלקטרונית פשוטה היא חתימה אשר באמצעות שימוש בקודים, סיסמאות או אמצעים אחרים מאשרת את עובדת היווצרותה של חתימה על ידי אדם מסוים. חתימה זו אינה דורשת רישום מיוחד. כמו כן היא יכולה להיווצר על ידי המשתמש עצמו, אשר יוצר סיסמא לכניסה לאתר או למערכת המידע, או להפיק על ידי המערכת באופן עצמאי ומסופקת למשתמש – כך בדרך כלל פועלת קבלת קודי SMS לביצוע ואישור עסקאות. אך לרוב חתימה זו היא פחות מאובטחת מחתימה דיגיטלית. כדי להשתמש בקלות בחתימה אלקטרונית אבל להיות בטוחים כי אתם מוגנים ברמת אבטחה הגבוהה ביותר, תוכלו לחתום על המסמכים בקלות דרך האפליקציה של חברת iForms המתמחה בחתימת מסמכים דיגיטליים.

 

איך חתימה אלקטרונית מקלה עליכם?

 

כדי שמסמך יהפוך לחייב מבחינה משפטית, יש לחתום עליו. מסמכי נייר נחתמים ביד, ולמסמכים אלקטרוניים משתמשים בחתימה אלקטרונית (EDS) - מידע דיגיטלי ייחודי בצורת שילוב של תווים. ממידע זה ניתן לגלות בדיוק מי ומתי חתם על המסמך. לפיכך, חתימה אלקטרונית היא אנלוגיה מאושרת חוקית של חתימה בכתב יד, המשמשת לחתימה אלקטרונית ואישור מסמכי נייר שהומרו לפורמט אלקטרוני. מבחינה טכנית, חתימות אלקטרוניות שונה מחתימה בכתב יד, אך הן גם מאפשרות לזהות את החותם. חתימה כזו נוצרת באמצעות כלי תוכנה מיוחדים. זה תמיד ייחודי, אי אפשר לזייף. כאשר מסמך אלקטרוני נחתם ב-EDS, שינויים או תוספות אינם זמינים יותר, ולכן לא ניתן לזייף את המסמך עצמו, את תוכנו - רק ליצור מסמך חדש.

 

היתרונות של חתימות אלקטרוניות

 

חתימה כזו מאשרת שהיא נוצרה על ידי אדם ספציפי. אלו הם אותם קודי SMS מהבנק, סיסמאות שנוצרו על ידי מערכות אלקטרוניות או "סיסמת כניסה" בחשבונות אישיים. היתרונות של חתימה זו הם:

נוצרת ללא עזרת הצפנה וכלולה במסמך עצמו, אך מנגד רמת האבטחה שלה היא נמוכה;

אינה דורשת התקנה של תוכנה נוספת;

אם יש צורך בחתימה אלקטרונית פשוטה לביצוע EDI בהסכם מול שני צדדים או יותר, הצדדים חייבים להסכים להכיר בה כשווה לחתימה בכתב יד. אחרת, המשמעות המשפטית של החתימה לא תוכר. לניהול פשוט של אישורי חתימה וליצירת חתימה דיגיטלית המאושרת מבחינה משפטית, פנו לשירותים המקצועיים של חברת  iForms.

חזרה לרשימת המאמרים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לאזור התוכן הראשי פרופיל חברה צרו קשר
פתיחת סרגל נגישות