סוג מיוחד של חתימות אלקטרוניות

חתימות דיגיטליות הן סוג מיוחד של חתימות אלקטרוניות המוטבעות במסמכים ומאמתות את מקוריות המסמך. חתימה דיגיטלית מבוססת על תעודות דיגיטליות המונפקות על ידי רשויות אישורים מהימנות או ספקי שירות מהימנים. אחת מאותן חברות הרשאית להנפיק עבורכם חתימה דיגיטלית היא iForms, אשר עוסקת בתחום חתימות דיגיטליות ומילוי טפסים מקוונים מאז שנת 2007.

 

איך בנויה חתימה דיגיטלית?

 

החתימה הדיגיטלית מבוססת על תשתית מפתח ציבורי (PKI) וניתן להשתמש בה במקרים רבים. אולי מקרה השימוש הידוע ביותר הוא חתימת מסמכים, אבל ניתן להשתמש בחתימות דיגיטליות גם כחלק מאימות מקוון (שרת-לשרת או לקוח-לשרת), לאימות תעבורת אינטרנט, להצפנת דואר אלקטרוני, ואפילו כדי להבטיח את האותנטיות והשלמות של התוכנה. סוג חתימה זו לרוב מבוססת על תעודה דיגיטלית המזהה את מי שחתם על המסמך. חתימה דיגיטלית מזהה באופן ייחודי ומשייכת את החותם למפתח פרטי המשמש ליצירת החתימה. בניגוד לחתימה האלקטרונית אשר משמשת לייצג הסכמה או אישור על ידי כתיבת השם בסוף הודעת דואר אלקטרוני או מסמך, או צורות אחרות הכוללות העלאת תמונה של חתימה מצוירת.

 

כל היתרונות של חתימות דיגיטליות

 

בהשוואה לחתימה קונבנציונלית, לחתימה דיגיטליץ יש מספר יתרונות:

היא מאפשרת לכם לחתום על מסמכים ולשתף אותם באינטרנט (מרחוק) - זה חשוב במיוחד כאשר אתם צריכים לשלוח ולקבל מסמכים במהירות.

לא ניתן לזייף חתימה דיגיטלית, כלומר, לא ניתן ליצור שילוב דומה של תווים.

חתימות דיגיטליות  נחוצות לניהול מסמכים אלקטרוניים (EDM).

ללא EDS, גורמים משפטיים ויזמים בודדים לא יוכלו להירשם ולעבוד במערכות ממשלתיות שונות.

עקב השימוש בשיטות הצפנת מידע (קידוד), חתימה דיגיטלית מעלה משמעותית את רמת אבטחת המידע בעת החלפת מסמכים.

שירות חתימות דיגיטליות הוא מהיר, נוח, אמין ומאובטח. בלעדיו, אי אפשר לעבוד, לנהל עסקים, לקבל שירותים ציבוריים ולבצע עסקאות מיידית בעולם המודרני של טכנולוגיות המידע הדיגיטליות, המוכנסות יותר ויותר לחיינו. שירות חתימת מסמכים הוא פתרון שעוזר לכם לחתום על מסמך דיגיטלי. שירות חתימת מסמכים אחראי על ארגון תהליך החתימה לרבות טעינה ובחירת מסמכים, ניהול ריבוי חתימות, תזכורות, מסלול ביקורת ועוד. שירותי חתימת מסמכים של iForms יעזור לכם בניהול מהיר ומאובטח של שירותי חתימת המסמכים בעסק שלכם.

חזרה לרשימת המאמרים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לאזור התוכן הראשי פרופיל חברה צרו קשר
פתיחת סרגל נגישות